Brusel zažije stotisícovou demonstraci evropských odborářů

Brusel dnes čekají horké chvíle. Sto tisíc demonstrantů z několika evropských zemí slibuje přivést na ulice Bruselu tamní federace odborových svazů. Budou protestovat proti úsporným opatřením evropských vlád.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstrace zemědělců v Bruselu za vyšší výkupní ceny mléka | Foto: Pavel Novák

„My už jsme za krizi zaplatili. Hledejte peníze jinde,“ hlásá jedno z hesel demonstrace, která má projít od bruselského jižního nádraží do samotného centra, takzvané Evropské čtvrti Bruselu.

Odbory na plakátech oznamujících demonstraci připomínají, že banky s pomocí států krizi přežily a znovu vydělávají. Úsporná opatření ale podle odborářů dopadají hlavně na pracující.

Belgická federace odborových svazů předpokládá až stotisícovou účast demonstrantů nejen domácích, ale i z několika jiných zemí. V desítkách tisíc se mají počítat účastníci z Francie. Z Česka mají přijet tři stovky odborářů. Kromě těch z členských zemí Unie se mají spíše symbolicky zúčastnit i demonstranti z Norska nebo Turecka.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme