Brusel zažije stotisícovou demonstraci evropských odborářů

Brusel dnes čekají horké chvíle. Sto tisíc demonstrantů z několika evropských zemí slibuje přivést na ulice Bruselu tamní federace odborových svazů. Budou protestovat proti úsporným opatřením evropských vlád.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstrace zemědělců v Bruselu za vyšší výkupní ceny mléka | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

„My už jsme za krizi zaplatili. Hledejte peníze jinde,“ hlásá jedno z hesel demonstrace, která má projít od bruselského jižního nádraží do samotného centra, takzvané Evropské čtvrti Bruselu.

Odbory na plakátech oznamujících demonstraci připomínají, že banky s pomocí států krizi přežily a znovu vydělávají. Úsporná opatření ale podle odborářů dopadají hlavně na pracující.

Belgická federace odborových svazů předpokládá až stotisícovou účast demonstrantů nejen domácích, ale i z několika jiných zemí. V desítkách tisíc se mají počítat účastníci z Francie. Z Česka mají přijet tři stovky odborářů. Kromě těch z členských zemí Unie se mají spíše symbolicky zúčastnit i demonstranti z Norska nebo Turecka.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme