Brusel zkrátí oslavy, bojí se teroristického útoku

Silvestrovské oslavy v Bruselu poznamená údajná teroristická hrozba. Belgické ministerstvo vnitra vyhlásilo pohotovost těsně před Vánoci. Policie zatkla 14 lidí podezřelých z přípravy útěku islámského teroristy Nizára Trabelsího z vězení u Bruselu. Pro nedostatek důkazů je sice museli propustit, ale úřady nechtějí nic nechat náhodě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brusel

Tradiční ohňostroj v centru Bruselu dnes o půlnoci nebude. Stánky na trhu zavřou už v šest hodin večer, ledové kluziště a velké ruské kolo o dvě hodiny později. Bruselský starosta Freddy Thielmans tak reaguje na rozhodnutí krizového centra ministerstva vnitra. Podle něj byl totiž stav pohotovosti prodloužený do 3. ledna.

Soudce sice přikázal, že 14 osob zadržených pro přípravu ozbrojeného útěku islamisty Trabelsího musí policisté propustit, protože proti nim neshromáždili dostatek přesvědčivých důkazů. Přesto belgické úřady berou teroristickou hrozbu stále velmi vážně.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme