Bruselská média zaznamenala start českého předsednictví

Začátku českého předsedání Evropské unii si všímají media v sídle unijních institucí - v Bruselu. Zaměřují se hlavně na nečekaně rychlý začátek našeho předsednictví a také na úlohu prezidenta Klause v období vedení Unie Českem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlajky EU | Foto: Evropská komise

Ačkoli Česko přebírá předsednictví v době, kdy jsou unijní instituce na přelomu roku zavřené, premiér Topolánek a jeho tým musí čelit naléhavé výzvě. A tou není nic menšího, než narůstající krize v Gaze. Napsal internetový server týdeníku European Voice.

Frankofonní veřejnoprávní televize charakterizuje české předsednictví jako nepředvídatelné. "Největším euroskeptikem ze všech českých občanů, je ten s číslem 1. Prezident Václav Klaus." Uvádí stanice RTBF. "Naštěstí to není on, kdo ve skutečnosti vede předsednictví. Tím je premiér Topolánek."

Soukromá televize RTL- TVI připomněla, že tak jak český prezident sliboval, nad Pražským hradem s příchodem roku českého předsednictví vlajka Evropské unie nazavlála.

Milan Kopp, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme