Bruselská policie zmařila pokus o sebevražedný atentát na centrálním nádraží

Na bruselském centrálním nádraží se v úterý večer údajně jedna osoba pokusila o atentát. Belgická policie v krátké době oznámila, že "incident" má pod kontrolou. Podle webových stránek deníku La Libre Belgique byl člověk s vestou s trhavinou vážně zraněn a zneškodněn, prokuratura následně potvrdila, že byl zabit.

Brusel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Na centrálním nádraží se odehrál incident. Byla tam exploze kolem jedné osoby. Ta osoba byla zneškodněna vojáky, kteří byli na místě," citovala agentura Reuters mluvčího policie.

Provoz na nádraží byl zastaven a jeho okolí policie uzavřela. Vyklizeno bylo podle médií "během několika sekund" také bruselské náměstí Grand Place a zastaven byl provoz dvou linek metra. Na nádraží se ozvala menší exploze.

U nádražních přepážek se podle belgického listu ozvala exploze. Provoz na nádraží byl zastaven, prostor evakuován a okolí policie uzavřela. Mluvčí hasičů Pierre Meys potvrdil, že na nádraží se odehrál jistý druh exploze a že na místě jsou také hasiči.

Útok se obešel bez obětí. Mluvčí bruselské policie podle agentury Reuters potvrdil zprávy z médií o tom, že osoba měla na sobě výbušnou vestu. „V tuto chvíli je policie ve velkém počtu na nádraží a všechno je pod kontrolou," dodal.

Výbušné zařízení chtěl podezřelý spustit ve chvíli, kdy vzbudil pozornost ozbrojené hlídky, informoval La Libre.

Město bylo v pohotovosti déle než 18 měsíců od doby, kdy bruselští islámští radikálové provedli útoky v Paříži, kde v listopadu 2015 zabili 130 lidí a později provedli bombové útoky na bruselské letiště a metro města v březnu loňského roku.

jra, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme