Bruselské Atomium se po rekonstrukci znovu představí návštěvníkům

Dnes znovu po renovaci otevírá své brány bruselské Atomium. Stometrová konstrukce, která je vedle sochy čůrajícího chlapečka hlavním symbolem belgické metropole, prošla obnovou, při které jí byl zcela vyměněn původní hliníkový plášť za nový z nerez oceli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled na Brusel | Foto: flandry.cz

Renovace populárního Atomia stála 27 a půl milionu eur. V průběhu dvou let dostala tato bruselská dominanta zcela nový plášť z nerezavějící oceli, ale také novou elektroinstalaci, osvětlení a klimatizaci.

Před uzavřením si ročně vyžadovala pozornost 300 tisíc návštěvníků. Provozovatelé věří, že po dnešním otevření stoupne návštěvnost každý rok na více než dvojnásobek. Lákat má mimo jiné i nová expozice věnovaná dětem.

Atomium představuje molekulu železa ve 165 miliardovém zvětšení. Postavené bylo pro světovou výstavu v roce 1958 a po ní mělo být opět rozebrané. Protože se ale stalo velmi populárním cílem turistů i místních, zůstalo zachováno.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme