Slavný bruselský čůrající chlapeček poprvé získal český kostým. Oblékl dres Emila Zátopka

Slavná bruselská soška čůrajícího chlapečka se ve čtvrtek převlékla do dresu Emila Zátopka. Český obleček získala vůbec poprvé. Akci inicioval belgicko-francouzský časopis Zatopek pojmenovaný po slavném běžci, který v Bruselu přes 65 lety překonal světový rekord na desetikilometrové trati.

Brusel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ikonický čůrající chlapeček se za potlesku davu přihlížejících převlékl do červeného nátělníku a bílých šortek. Na hrudi nechybí československý znak a Zátopkovo startovní číslo 903 z letních olympijských her v Helsinkách, kde vyhrál třikrát zlato.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaký oblek dostal bruselský čůrající chlapeček? Dozvíte se v reportáži

„Zátopek, to je opravdu velké jméno,“ říká pro Radiožurnál Marc Guebel, viceprezident Řádu přátel čůrajícího chlapečka, který o převlékání sošky do kostýmů rozhoduje.

Kolem čůrajícího chlapečka v Zátopkově dresu povede trasa tradičního večerního běhu vánočním Bruselem. Pak kostým zamíří do muzea čůrajícího chlapečka. Česká republika tam bude mít svého zástupce vůbec poprvé.

Čůrající chlapeček Manneken Pis je pro Brusel totéž, co pro Paříž Eiffelovka nebo pro New York Socha svobody. Denně si ho vyfotí stovky, ba tisíce turistů.

Viktor Daněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme