Brutální metody džihádistů z Islámského státu přebírají i egyptští Bojovníci Jeruzaléma

Radikálové z organizace Islámský stát šíří svůj vliv i do Egypta. Přihlásila se k nim tamní radikální skupina Ansár Bajt al-Mukdis neboli Bojovníci Jeruzaléma. Džihádisté ze Sinajského poloostrova od Islámského státu přebrali i metody boje, a to v poli i na internetu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bojovníci Jeruzalémských brigád, ozbrojeného křídla organizace Islámský džihád v ulicích Gazy při oslavách vítězství ve válce s Izraelem | Foto: Štěpán Macháček | Zdroj: Český rozhlas

„Máme bojovníky připravené proti vám vést džihád. Muže, pro které smrt znamená to, co pro vás život," vyhrožovali Západu a Izraeli na nedávném internetovém videu členové skupiny Ansár Bajt al-Mukdis.

S prapory islámského státu v pozadí před kamerami oslepili a pak brutálně zavraždili čtyři Egypťany, které vinili ze špionáže pro Izrael.

Takzvaní Bojovníci Jeruzaléma od islamistů v Iráku a Sýrii kromě způsobu vraždění a jeho zveřejňování na internetu převzali také organizaci teroristických buněk.

Skupina je aktivní hlavně na Sinajském poloostrově. Její bojovníci tam za poslední dva roky zabili asi 100 egyptských vojáků a policistů.

kov, Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme