Brutální policisté z janovského summitu G8 před soudem

V Janově začal první ze dvou procesů s policisty obviněnými z násilí a brutálního zacházení s antiglobalisty zadrženými při demonstracích proti summitu G8 v červenci 2001. Při ostrých srážkách demonstrantů s policií tehdy zemřel jeden z protestujících. Pětačtyřicet obžalovaných v prvním procesu bylo obviněno ze zneužívání úřední moci, ponižování zadržených, násilí a ublížení na těle.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Násilný zásah policistů proti demonstrujícím globalistům | Zdroj: ČTK

Z brutality a lživých prohlášení se bude zpovídat také osm funkcionářů a agentů policie ve druhém procesu, který se týká nočního přepadení antiglobalistů přespávajících v místní škole. Soudci by měli vyslechnout na tři sta svědků v prvním a na pět set ve druhém procesu. Nad oběma procesy však visí Damoklův meč vymazání trestů - vláda chce totiž prosadit nový zákon, který u neuzavřených procesů promlčuje automaticky trestné činy jako ublížení na těle či lživé svědectví.

Bývalý mluvčí antiglobalistů v Janově Agnoletto prohlásil, že nedočká-li se jeho hnutí spravedlnosti v Itálii, obrátí se na soud ve Štrasburku.

Vědunka Lunardi Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme