Budapešť nesouhlasí s odebráním slovenského občanství maďarským občanům

Maďarská vláda vyjadřuje rozhořčení nad tím, že Slovensko zbavilo občanství jistého podnikatele z Komárna, protože získal i maďarské občanství. Podle maďarského zákona o dvojím občanství je možné, aby příslušníci maďarských menšin získali občanství bez trvalého bydliště v Maďarské republice, na Slovensku však platí opačné pravidlo.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovenská premiérka Iveta Radičová a její maďarský protějšek Viktor Orbán podepsali dohodu o propojení plynovodů

Slovenská premiérka Iveta Radičová a její maďarský protějšek Viktor Orbán podepsali dohodu o propojení plynovodů | Zdroj: ČTK

Případ podnikatele z Komárna se objevil v maďarských médiích v sobotu. Údajně už dostal od slovenských úřadů oznámení, že mu odeberou všechny slovenské doklady a nebude mít nárok ani na sociální a zdravotní pojištění.

Bylo mu dokonce sděleno, že ho můžou ze Slovenska vyhostit, přičemž v Maďarsku nemá bydliště a o povolení na pobyt na Slovensku požádat nemíní.

Vicepremiér Zsolt Semjén vydal v pozdních večerních hodinách ostrý protest jménem maďarské vlády, která považuje podobný postup za porušení hodnot, na nichž stojí Evropská unie. Maďarská strana prý poskytne lidem v podobné situaci právní pomoc.

Gregor Martin Papucsek, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme