Budapešť se znovu zaplnila protivládními demonstranty

V Maďarsku začala demonstrace proti premiérovi Ferenci Gyurcsánymu. Její účastníci chtějí připomenout, že přesně před rokem předseda vlády lhal, aby vyhrál volby. Dnešní protest je klidný, způsobil jenom dopravní komplikace v centru Budapešti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Maďarský parlament v Budapešti | Foto: Jirka Malina

Organizace známé z loňské okupace náměstí před parlamentem svolaly na podvečer pochod přes centrum Budapešti - akce skončí mítinkem u budovy národního shromáždění večer. Nyní se nestala žádná mimořádná událost, policie nemusela zasahovat, zpočátku se decentně stáhla do ústraní. Jinak nemá informace o chystaných protizákonných činech či o přípravě nepokojů.

Začátek dnešního zasedání parlamentu však museli poslanci odložit - politické grémium rokovalo o vyhrůžkách, které dostali mnozí poslanci. Ministr policie však prohlásil, že bezpečnost poslanců bude v každém případě zajištěná. Další mítinky, demonstrace a pochody ve znamení protivládních protestů budou zítra i následující dny pokračovat.

Gregor Martin Papucsek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme