Bude novou hymnou Ruska bývalá sovětská?

Melodii někdejší sovětské hymny navrhl ke schválení dolní komoře parlamentu, Státní dumě, ruský prezident Vladimir Putin. Po poradě s předsednictvem Státní rady a předsedy hlavních parlamentních frakcí uvedl, že v budoucnu se také bývalá sovětská rudá vlajka může stát vlajkou ozbrojených sil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident řekl, že pokud dnešní společnost odmítne bývalou sovětskou symboliku, „pak se národ změní v Ivany, kteří si nepamatují na své příbuzné“. Putin osobně novinářům potvrdil, že žádá poslance, aby schválili melodii skladatele Alexandra Alexandrova, uměleckého šéfa slavného souboru Alexandrovců. Žádný text přitom nebyl doporučen ke schválení. Putin zdůraznil, že většina obyvatel podle sociologických průzkumů dává přednost Alexandrovově melodii.

Podle průzkumu zveřejněných dnes Všeruským střediskem pro průzkum veřejného mínění bývalou sovětskou hymnu podporuje 49 procent, zatímco nynější ruskou hymnu, Vlasteneckou píseň Michaila Glinky, jen 15 procent.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme