Budeme oplácet každé narušení našich hranic, řekl Erdogan. Rusko vyzval k dialogu

Turecký prezident Recep Erdogan vyzval Moskvu ke klidnému dialogu. Reagoval na slova ruského premiéra, který po sestřelení ruského bombardéru tureckým letectvem pohrozil zastavením některých společných projektů i omezením dovozu tureckých potravin.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan | Zdroj: ČTK

Erdogan také odmítl ruské obvinění, že Turecko nakupuje ropu od Islámského státu. Podle tureckého prezidenta je hlavním odběratelem ropy od džihádistů syrský režim, který Rusko podporuje.

Turecký prezident zároveň trvá na tom, že sestřelení ruského stroje bylo oprávněné, protože letoun překročil hranici.

„Budeme oplácet každé narušení našich hranic, v souladu s pravidly, která jsme opakovaně představili a poskytli Rusku. Každý by měl vědět, že toto je automatická reakce podle platných instrukcí, kterými se řídí naše armáda. Už v minulosti se na hranicích staly čtyři podobné incidenty,“ uvedl Erdogan.

Jan Prokeš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme