Budou obnoveny smíšené izraelsko-palestinské hlídky

Smíšené hlídky izraelských a palestinských vojáků a policistů na západním břehu Jordánu a v pásmu Gazy mají být brzy obnoveny. Toto rozhodnutí je výsledkem izraelsko-palestinské bezpečnostní schůzky, která se včera večer konala na silničním přechodu Erez mezi pásmem Gazy a Izraelem.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Smíšené izraelsko-palestinské hlídky byly ustaveny na základě dohod z Osla z roku 1993. Fungovat přestaly před třemi měsíci v důsledku vzplanutí nepokojů, které si už vyžádaly životy více než 360ti lidí, většinou Palestinců.

Zvláštní vyslanec Spojených států pro Blízký východ Dennis Ross odložil svou plánovanou cestu do oblasti. Podle Bílého domu čeká na další vývoj situace s ohledem na obnovená izraelsko-palestinská vyjednávání o omezení násilných střetů na palestinských autonomních oblastech.

Jitka Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme