Budoucnost Ruska vidí Putin v demokracii

Rusko se musí rozvíjet jako demokratický a právní stát. To byla jedna z prvních vět prezidenta Vladimíra Putina při jeho včerejším každoročním poselství k členům ruského parlamentu a občanům země. Putin v téměř padesátiminutovém projevu kritizoval korupci v byrokracii, žádal navrácení jistoty zahraničním investorům a vyzval vládu, aby se více starala o sociální problémy občanů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimir Putin | Zdroj: ČTK

Prezident Vladimír Putin vidí budoucnost Ruska jedině ve spojení s rozvíjející se demokracií. Ruské orgány pak vyzývá k vytvoření přehledného a jasného právního prostředí; jedině to podle něj totiž zajistí rozvoj ekonomiky a vrátí důvěru zahraničním investorům. Daňovým orgánům pak vzkázal, aby sice dodržovaly všechny zákony, ale nesnažily se zahnat podnikatele do slepé uličky.

Přeje si, aby se takzvané šedé peníze vyvezené mimo Rusko opět vrátily do domácí ekonomiky. Dodal také, že teroristická hrozba je v Rusku stále velmi vysoká, a počítá s tím, že letos by se v Čečensku měly konat parlamentní volby, které budou základem demokracie v tomto regionu.

Nezávislý poslanec Státní Dumy Vladimír Riškov po prohlášení řekl, že proslovu ruského prezidenta o demokracii nevěří, podle něj Putin buduje autoritářský režim. Ostatní politici ale poselství ocenili velmi pozitivně.

Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme