Budovu syrské vládnoucí strany zasáhly střely z raketometu

Dva protitankové granáty ráno zasáhly sídlo syrské vládnoucí strany Baas v Damašku. Je to vůbec poprvé, co ozbrojení rebelové zaútočili přímo v hlavním městě. Syrský prezident Asad mezitím prohlásil, že represe proti opozici budou pokračovat, protože Sýrie podle něj čelí teroristům. Zahraniční pozorovatelé varují, že se země dostává na pokraj občanské války.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dará – hořící tank syrské prorežimní armády | Foto: ČTK/AP

Na jaře budou volby, pak přijde nová ústava a ta určí, zda a jak se bude vybírat nový prezident. Takové jsou plány prezidenta Bašára Asada, jak je popsal britskému listu The Sunday Times.

Zopakoval také, že nehodlá polevit, ani zastavit pokusy potlačit demonstrace. Podle něj je prý potřeba tvrdě postupovat proti ozbrojeným teroristům, kteří se pokoušejí rozvrátit zemi. Asad řekl, že v tomto bodě jeho vláda neustoupí žádnému vnějšímu tlaku.

Včera vypršelo ultimátum Ligy arabských států pro ukončení syrských represí vůči opozici. Mezinárodní společenství poukazuje na to, že v Sýrii už zahynulo přes 3 a půl tisíce lidí. Asad ale tvrdí, že mrtvých je daleko méně, a že stovky z nich jsou příslušníci vládních sil.

Břetislav Tureček, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme