Buďte opatrní v černošských částech Londýna, nabádá Air China. Za časopis se musela omluvit

Skandál s údajně rasistickým varováním musí řešit čínská letecká společnost Air China. Ta ve svém palubním časopise cestujícím doporučila, aby byli při návštěvě Londýna maximálně obezřetní při cestách do čtvrtí obývaných Indy, Pákistánci a černochy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kandidát na starostu Londýna, labourista Sadiq Khan | Foto: Jiří Hošek

Magazín „Wings of China“ čínské turisty nabádá, aby do těchto čtvrtí nechodili v noci, a aby ženy v těchto lokalitách vždy doprovázela další osoba.

Článek s xenofobním podtextem poslala jedna čínská novinářka londýnskému starostovi Sadiqu Khanovi. Toho varování státních aerolinek šokovalo, podobně jako některé další politiky.

Šokována byla i Rosena Allin-Khanová, labouristická poslankyně za lčtvrť Tooting, kde žije početná indická a pákistánská komunita. Ta označila materiál Air China za urážku všech Londýňanů.

Čínská letecká společnost v reakci na kritiku palubní magazín ze svých linek okamžitě stáhla a vydavatel časopisu se za článek omluvil.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme