Bulharské volby zatím klidné

Dnešní parlamentní volby v Bulharsku zatím probíhají bez většího zájmu veřejnosti. Jak uvádí náš zvláštní zpravodaj Robert Mikoláš, zatím se k hlasovacím urnám dostavila přibližně třetina obyvatel.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dosud odvolilo jen kolem 30 procent obyvatel Bulharska, nejvyšší účast je v Pyreňském kraji - tedy v horských oblastech. Naopak velmi nízká je ve velkých městech. Pozorovatelé to přičítají velmi teplému počasí. Ve stínu je kolem 30 stupňů Celsia, a tak lidé - i vzhledem k tomu, že je neděle - vyrazili spíše na piknik . Svůj hlas už ale odevzdali všichni lídři politických stran včetně současného premiéra Kostova a bývalého cara Simeona II. Odvolil i prezident Petar Stojanov.

Dosavadní průběh voleb je klidný. Došlo jen k několika drobným incidentům, které však na regulérnost voleb neměly žádný vliv. Volební místnosti se uzavřou v 19 hodin místního času.

Markéta Kaclová, Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme