Bulharské volby zřejmě vyhrál bývalý car

V parlamentních volbách v Bulharsku podle průzkumů zvítězilo hnutí bývalého cara Simeona druhého. Někdejší monarcha se tak pravděpodobně stane novým bulharským premiérem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Simeona druhého volilo nejméne 39,5 procenta Bulharů, některé odhady uvádějí dokonce 42 procent. Zisk současného premiéra Ivana Kostova a jeho Občanského demokratického hnutí se pohybuje od 22 do 31 procent, což znamená porážku.

První reakce představitelů Kostovovy koalice jsou plné rozčarování. Lidé podle nich hlasovali spíše emocionálně a nebrali v úvahu reálné výsledky kabinetu Ivana Kostova při provádění reforem. Koalice pro Bulharsko - bývalí komunisté, kteří skončili na 3. místě se ziskem 17 procent, naopak neskrývají radost z toho, že předseda vlády Kostov neuspěl. Do parlamentu se dostalo i hnutí za práva a svobody, které sdružuje turecké a muslimské národnostní menšiny v Bulharsku.

Markéta Kaclová, Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme