Bulharské volby zřejmě vyhrál bývalý car

V parlamentních volbách v Bulharsku podle průzkumů zvítězilo hnutí bývalého cara Simeona druhého. Někdejší monarcha se tak pravděpodobně stane novým bulharským premiérem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Simeona druhého volilo nejméne 39,5 procenta Bulharů, některé odhady uvádějí dokonce 42 procent. Zisk současného premiéra Ivana Kostova a jeho Občanského demokratického hnutí se pohybuje od 22 do 31 procent, což znamená porážku.

První reakce představitelů Kostovovy koalice jsou plné rozčarování. Lidé podle nich hlasovali spíše emocionálně a nebrali v úvahu reálné výsledky kabinetu Ivana Kostova při provádění reforem. Koalice pro Bulharsko - bývalí komunisté, kteří skončili na 3. místě se ziskem 17 procent, naopak neskrývají radost z toho, že předseda vlády Kostov neuspěl. Do parlamentu se dostalo i hnutí za práva a svobody, které sdružuje turecké a muslimské národnostní menšiny v Bulharsku.

Markéta Kaclová, Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme