Bulharský konzul vybíral od návštěvníků ‚koronavirový poplatek‘. Následovalo rychlé odvolání

Bulharský diplomat na velvyslanectví v nizozemské sídelní metropoli Haagu nezákonně vybíral „koronavirový poplatek“ od návštěvníků konzulárního oddělení. Po zjištění této jeho aktivity byl okamžitě odvolán. Podle zpravodajského serveru 24časa.bg o tom informovala ministryně zahraničí Ekaterina Zacharievová.

Haag Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Konzulát vybíral u bulharských občanů za služby 5 eur, u ostatních národností byla cena dvojnásobná | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Vedoucí konzulárního oddělení ambasády Svilen Iliev podle upřesnění ministerstva zvláštní poplatek vybíral za poskytování konzulární služby. Pro bulharské občany byla taxa pět eur (zhruba 136 korun) a občané jiných států museli platit deset eur.

‚Neříkám, že to uděláme.‘ Trump připustil, že by Spojené státy mohly pozastavit financování WHO

Číst článek

Ve zprávě se přímo netvrdí, že by Iliev poplatek vybíral k vlastnímu obohacení. Každopádně si však počínal protiprávně, protože všechny poplatky za konzulární služby poskytované na bulharských ambasádách v zahraničí jsou taxativně uvedeny v příslušných předpisech, a tento poplatek tam zmíněn není.

„Takové jednání je naprosto neslučitelné s bulharskou diplomatickou službou a v žádném případě nemůže být tolerováno,“ komentovala Ilievovo počínání ministryně Zacharievová. Ilieva nyní čeká disciplinární řízení.

Podle 24časa.bg by neoprávněně vybrané poplatky měly být na vyžádání poškozených vráceny.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme