Bulharsko znovu zavedlo povinné nošení roušek, nařízení platí do konce dubna

Bulharsko v neděli v rámci boje s koronavirem znovu zavedlo povinné nošení roušek či jiných ochranných prostředků na veřejnosti. Opatření ministr zdravotnictví vyhlásil již na konci března, záhy ho ale zrušil, píše agentura DPA. Nařízení platí od neděle 12. dubna až do 26. dubna.

Sofie Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyklistka jedoucí na kole s rouškou.

Lidé v Bulharsku už teď musí roušky nosit povinně. (Ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Podobně jako například v Česku si musí obyvatelé jihoevropské země mimo domov zakrýt ústa a nos, kromě roušek jim k tomu může posloužit i šátek. Nařízení platí ve veřejné dopravě, v obchodech, v parcích i například v kostelech.

Bulharský ministr zdravotnictví Kiril Ananiev k nošení roušek vyzval již 30. března, hned následující den však nařízení zrušil. Důvodem byly spory o účinnosti takového opatření i fakt, že roušky byly v bulharských lékárnách nedostatkovým zbožím. Bulharské lékárny jsou nyní zásobovány rouškami z Číny.

Bulharsko k nedělnímu ránu evidovalo 669 potvrzených případů nákazy a 28 úmrtí, skutečný počet nakažených však může být mnohem vyšší, podotýká DPA. Epidemie podle odhadů v zemi vyvrcholí krátce po pravoslavných Velikonocích, jež letos připadají na 19. dubna.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme