V Německu zatkli muže kvůli vraždě bulharské novinářky. Jeho DNA se shoduje se vzorkem z místa činu

V Německu byl v úterý pozdě večer zatčen muž z Bulharska, který je podezřelý v souvislosti s vraždou bulharské novinářky Viktorie Marinovové. Z tohoto zločinu už byl také obviněn. Ve středu to v Sofii uvedli ministr vnitra Mladen Marinov a generální prokurátor Sotir Cacarov s tím, že zřejmě jde o zločin spáchaný se sexuálním motivem. Podle agentury DPA policie muže zatkla ve městě Stade u Hamburku.

Sofia (Aktualizováno: 12:40 10. 10. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Viktorie Marinova byla nalezena mrtvá v sobotu ve městě, kde bydlela.

Viktorie Marinova byla nalezena mrtvá v sobotu ve městě, kde bydlela. | Foto: Stoyan Nenov | Zdroj: Reuters

Marinov řekl, že existuje shoda DNA zadrženého s biologickým vzorkem z místa činu. Podle ministra, jehož citovala bulharská média, je zadrženým jednadvacetiletý Severin Krasimirov z Ruse, který je policii z minulosti už znám. Kriminální záznam má z roku 2017 v souvislosti s krádežemi barevných kovů.

Krasimirov byl v souvislosti se zločinem už obviněn ze dvou trestných činů - ze znásilnění a z vraždy, řekl Cacarov. Dodal, že pachateli za to hrozí trest odnětí svobody v délce do dvaceti let nebo doživotí.

,Jediná, která byla dost statečná.‘ Reportéři bez hranic žádají ochranu pro kolegy zavražděné novinářky

Číst článek

Cacarov rovněž zopakoval, byť obezřetně, dosavadní předpoklad vyšetřovatelů, že pravděpodobnost souvislosti vraždy Marinovové s její novinářskou prací je malá. „V současné etapě nemohu tvrdit, že vražda Viktorije Marinovové byla spáchána kvůli její profesionální činnosti,“ řekl prokurátor. Nicméně hned dodal: „Všechny verze se prověřují.“

„Dosud zjištěné důkazy naznačují, že šlo o spontánní útok na oběť motivovaný sexuálním násilím. Způsobená zranění, která měla za následek smrt Viktorije Marinovové, jsou svou povahou mimořádně brutální a těžká,“ řekl dále Cacarov. V této souvislosti také poznamenal, že Krasimirov trénoval box a že v době, než byl zločin spáchán, vypil velké množství alkoholu. Bydlel také v domě sousedícím s bydlištěm novinářky.

Vydání do Bulharska

Dolnosaský kriminální úřad ve středu podle agentury DPA sdělil, že muž hledaný v souvislosti s vraždou Marinovové byl vystopován a následně zadržen speciální policejní jednotkou v úterý večer ve Stade u Hamburku.

Německá prokuratura v Celle nyní podle DPA zkoumá podmínky pro vydání muže k trestnímu stíhání v Bulharska, které o extradici již požádalo. Zároveň navrhla příslušnému soudu uvalení vazby na dotyčného po dobu vydávacího řízení.

Bulharská policie zadržela muže podezřelého z brutální vraždy investigativní novinářky

Číst článek

Marinovová pracovala pro regionální televizi TVN v Ruse. Byla mimo jiné moderátorkou investigativního pořadu, který upozorňoval na korupci a podvody například s fondy EU. Jejím posledním příspěvkem byl rozhovor s bulharským a rumunským novinářem, kteří spolupracovali při zkoumání korupční aféry odhalující tunelování unijních fondů bulharskou společností GP.

V úterý policie zadržela v Ruse v souvislosti se smrtí Marinovové jiného muže, rumunského občana ukrajinského původu. První informace o tom, že tento muž je z vraždy podezřelý, později ministerstvo vnitra upřesnilo, že byl jen zadržen na 24 hodin a prověřuje se jeho alibi na dobu vraždy. Ve středu o tomto člověku zatím žádné informace zveřejněny nebyly.

dbr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme