Bulharští nacionalisté zablokovali kvůli "volebním turistům" hranice s Tureckem

Členové bulharské opoziční strany Pořádek, právo a spravedlnost zablokovali bulharsko-turecké hranice. Protestovali tak proti takzvanému volebnímu turistickému ruchu. Tisíce Bulharů turecké národnosti, kteří žijí v Turecku, už do země přijely v minulých dnech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

žena s plakátem Bojko Borisova | Zdroj: ČTK

Aktivisté strany Pořádek právo a spravedlnost zablokovali bulharsko-turecké hranice, aby zabránili tisícům etnických Turků v příjezdu na volby.

Jejich Hnutí za práva a spravedlnost totiž údajně platí zájezdy každému bulharskému občanovi turecké národnosti, který žije v Turecku a je ochoten dát hlas tomuto hnutí.

Desetitisíce etnických Turků se za komunistického režimu ze země vystěhovaly kvůli národnostnímu útlaku. Po demokratických změnách získali zpět bulharské občanství. Za posledních osm let se postavení etnických Turků v Bulharsku značně zlepšilo, protože hnutí je součástí vládní koalice se socialisty.

Volby do parlamentu se v Bulharsku konají v neděli. Největší šance dávají předvolební průzkumy straně Občané za evropský rozvoj Bulharska sofijského starosty Bojko Borisova. Odchod vládní Bulharské socialistické strany si podle průzkumů přejí dvě třetiny ze sedmi a půl milionu Bulharů.

Přečtěte si také:
Bulharští hackeři před volbami zablokovali webovou stránku premiéra
V Bulharsku byl zatčen muž za skupování hlasů romských voličů

Jaromír Janev, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme