Bulvární magnát Rupert Murdoch uvádí na britský trh nový nedělník

Mediální magnát Rupert Murdoch se nevzdává. Loni kvůli skandálu s odposlechy skončil jeho list News of the World, teď ho nahradí jiný bulvární nedělník – The Sun on Sunday. První číslo by mělo vyjít v Británii už tuto neděli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Australský magnát Rupert Murdoch s ředitelkou News International | Foto: Sang Tan | Zdroj: ČTK

Murdoch se zároveň snaží uklidnit napjatou situaci, kterou v Londýně vyvolalo nedávné zatčení několika zaměstnanců kvůli údajné korupci.

Jeho motivace je podle Tomáše Trampoty z katedry mediálních studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy hnána snahou o ekonomický zisk:

„Ve chvíli, kdy byl zavřen titul News of the World, celkem rapidně narostl náklad dalších bulvárních nedělníků. Je vidět, že poptávka po nich je v Británii velice silná. Mudroch ale sáhnul k zajímavému kroku: zatímco News of the World byl separátní nedělník, nový nedělník staví na rozšíření týdenního titulu.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomáš Trampota z katedry mediálních studií FSV UK v Praze hodnotil v Odpoledním Radiožurnálu šance nového Murdochova nedělníku

Šrám na Murdochově jménu z minulosti je poměrně velký, protože způsob, jakým News od the World získával informace, byl v Británii vnímán negativně.

„Ale přece jenom negativita je k bulvárním titulům připojena vždy a často neznamená, že by se ty tituly neprodávaly. Někdy dokonce naopak,“ připouští Trampota.

Murdoch navíc ještě nesdělil bližší informace k tematické profilaci nového nedělníku a řada věcí je opředena tajemstvím.

Trampota se domnívá, že si dá alespoň zpočátku pozor, aby jeho nový titul používal odlišné novinářské praktiky. „Ale jinak jsem skeptický, že se dá obstát v tom velice intenzivním boji britských bulvárů a nedělníků bez nekalých praktik,“ dodává.

Lubica Bergmanová, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme