Bundeswehr se potýká s vážnými nedostatky

Německým vojákům chybí lepší vybavení, odpovídající zdravotní péče i podpora veřejnosti. Tak by se daly shrnout hlavní potíže německého bundeswehru, na které v každoroční hodnotící zprávě upozornil zmocněnec Spolkového sněmu Reinhold Robbe.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Spolková republika Německo | Foto: Emanuel Macoun

Politik SPD ve své mimořádně kritické zprávě dokonce zapochyboval o tom, zda jsou markantní nedostatky vůbec slučitelné s nároky kladenými na moderní armádu.

Robbemu chybějí lepší obrněná vozidla v zahraničních misích, výkonnější kulomety, stejně jako více než 600 vojenských lékařů. Přebývá naopak neprůhledná velitelská struktura a přílišná byrokracie.

Robbe, který funguje coby svého druhu ombudsman bundeswehru, naopak vyzdvihl údajně neuvěřitelnou schopnost vojáků improvizovat a jejich vzájemnou solidaritu.

Reinhold Robbe, který se se svou funkcí loučí, si v hodnotící zprávě stěžuje taky na nízkou podporu veřejnosti zahraničním misím, hlavně pak nasazení v Afghánistánu.

Jiří Hošek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme