Bush a Abdalláh hledají řešení pro Blízký východ

O situaci na Blízkém východě jedná na svém texaském ranči americký prezident George Bush se saúdským korunním princem Abdalláhem. Saudská Arábie podle informací listu The New York Times požaduje po Washingtonu, aby zmírnil svou podporu Izraele.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

George Bush | Foto: ČTK/AP

Zdroj blízký princi Abdalláhovi uvádí, že arabské země jsou připraveny v případě krajní nutnosti použít jako nátlakový prostředek omezení či dokonce zastavení vývozu ropy. Bushova vláda hodlá na saúdského prince apelovat, aby se spolu s ostatními arabskými lídry zřekl dalšího podněcování protiizraelského násilí. Washington znepokojují informace, podle kterých se údajně v Saúdské Arábii uskutečnila veřejná finanční sbírka na podporu sebevražedných útoků proti Izraeli.

Bush a Abdalláh budou také jednat i o saúdském návrhu mírového řešení pro Blízký východ, v jehož rámci Abdalláh nabídl Izraeli normalizaci vztahů výměnou za návrat okupovaných území.

Olga Krupauerová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme