Bush a Džaafarí jednali o dalším vývoji v Iráku

Americký prezident George Bushe přijal v Bílém domě iráckého premiéra Ibráhíma Džaafarího. Jednali o tom, jak dále posílit bezpečnost a pokročit v reformách v Iráku, který připravuje na tento rok novou ústavu, volby a vytvoření nové vlády.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

George Bush a irácký premiér Ibráhim Džaafarí | Foto: ČTK/AP

"Není sporu o tom, že povstalci chtějí otřást americkou vůlí a snaží se nás donutit k odchodu," řekl George Bush. "Je ale důvod být optimistický v tom, co se děje v Iráku. Dochází tam k dobrému pokroku v nové demokracii. Útočníkům se nepodařilo otřást vůlí iráckých občanů. Více Iráčanů je cvičeno pro bezpečnostní síly, připravuje se nová ústava s větší účastí sunnitských Arabů," připomněl americký prezident.

"Ustavení demokratického Iráku povede k porážce nepřítele," řekl Bush a dodal, že nebude žádný časový plán na stahování amerických vojsk, dokud nebude dokončena jejich mise. Irácký premiér Ibráhím Džaafarí uvedl, že porážka povstalců povede k bezpečnosti Iráku i Spojených států.

"Je to kritická doba testu, zda se podaří změnit zemi zdevastovanou tyranem, kde sebevražední útočníci zabíjejí a dělají velké škody," připustil americký prezident.

Miroslav Konvalina, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme