Bush a Džaafarí jednali o dalším vývoji v Iráku

Americký prezident George Bushe přijal v Bílém domě iráckého premiéra Ibráhíma Džaafarího. Jednali o tom, jak dále posílit bezpečnost a pokročit v reformách v Iráku, který připravuje na tento rok novou ústavu, volby a vytvoření nové vlády.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

George Bush a irácký premiér Ibráhim Džaafarí | Zdroj: ČTK

"Není sporu o tom, že povstalci chtějí otřást americkou vůlí a snaží se nás donutit k odchodu," řekl George Bush. "Je ale důvod být optimistický v tom, co se děje v Iráku. Dochází tam k dobrému pokroku v nové demokracii. Útočníkům se nepodařilo otřást vůlí iráckých občanů. Více Iráčanů je cvičeno pro bezpečnostní síly, připravuje se nová ústava s větší účastí sunnitských Arabů," připomněl americký prezident.

"Ustavení demokratického Iráku povede k porážce nepřítele," řekl Bush a dodal, že nebude žádný časový plán na stahování amerických vojsk, dokud nebude dokončena jejich mise. Irácký premiér Ibráhím Džaafarí uvedl, že porážka povstalců povede k bezpečnosti Iráku i Spojených států.

"Je to kritická doba testu, zda se podaří změnit zemi zdevastovanou tyranem, kde sebevražední útočníci zabíjejí a dělají velké škody," připustil americký prezident.

Miroslav Konvalina, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme