Bush a Gore: poslední den kampaně

Dnešní poslední den kampaně před úterními prezidentskými volbami se hlavní kandidáti, demokrat Albert Gore a republikán George W. Bush, rozhodli cestovat další tisíce kilometrů a do poslední chvíle bojovat o hlasy voličů. Podle průzkumů a většiny komentářů jsou naděje na vítězství obou kandidátů vyrovnané, výsledek nepředvídatelný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gore zvolil 30hodinovou nepřetržitou šňůru volebních schůzí až do úterního rána pod heslem "30 hodin, 15 měst, 11 států, jedna volba". Maratón začíná v Iowě, pokračuje například ve státech Missouri, Michigan, Florida a skončí v Tennessee, odkud pochází jeho rodina. Tennessee hodlá navštívit i Bush, stejně jako se chystá do státu prezidenta Billa Clintona Arkansasu. Podle pozorovatelů tak chce uštědřit demokratům poslední ránu zapojením psychologické války do voleb. Navštíví dále Illinois, Iowu a Wisconsin, skončí doma v Texasu.

Podle průzkumů a většiny komentářů jsou naděje na vítězství obou kandidátů vyrovnané, výsledek nepředvídatelný. Analytici však často dávají trochu větší šanci Bushovi. Zdůvodňují to především nevýraznou osobností Gora, který podle nich v kampani zvlášť nepřesvědčil, že je s to účinně komunikovat a vládnout.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme