Bush a Gore: poslední den kampaně

Dnešní poslední den kampaně před úterními prezidentskými volbami se hlavní kandidáti, demokrat Albert Gore a republikán George W. Bush, rozhodli cestovat další tisíce kilometrů a do poslední chvíle bojovat o hlasy voličů. Podle průzkumů a většiny komentářů jsou naděje na vítězství obou kandidátů vyrovnané, výsledek nepředvídatelný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gore zvolil 30hodinovou nepřetržitou šňůru volebních schůzí až do úterního rána pod heslem "30 hodin, 15 měst, 11 států, jedna volba". Maratón začíná v Iowě, pokračuje například ve státech Missouri, Michigan, Florida a skončí v Tennessee, odkud pochází jeho rodina. Tennessee hodlá navštívit i Bush, stejně jako se chystá do státu prezidenta Billa Clintona Arkansasu. Podle pozorovatelů tak chce uštědřit demokratům poslední ránu zapojením psychologické války do voleb. Navštíví dále Illinois, Iowu a Wisconsin, skončí doma v Texasu.

Podle průzkumů a většiny komentářů jsou naděje na vítězství obou kandidátů vyrovnané, výsledek nepředvídatelný. Analytici však často dávají trochu větší šanci Bushovi. Zdůvodňují to především nevýraznou osobností Gora, který podle nich v kampani zvlášť nepřesvědčil, že je s to účinně komunikovat a vládnout.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme