Bush a Javar pro dodržení termínu voleb v Iráku

Termín iráckých voleb by se neměl odkládat. V Bílém domě se na tom shodl prezident George Bush se svým iráckým protějškem Ghazím Javarem. Podle prezidenta Bushe bude svobodný Irák velkou porážkou teroristů. Irácký prezident Javar zdůraznil, že volby v Iráku musejí být v plánovaném termínu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ghazí Javar a George Bush | Foto: EPA

Oba prezidenti sdílejí vizi jednotného, svobodného a mírového Iráku. George Bush se se svým iráckým hostem shodl na tom, že je nezbytné, aby se konaly volby v plánovaném termínu na konci ledna. Prezident Javar věří, že si Iráčané budou moci brzy vybrat své zástupce a vládnout si sami. Volby mají být porážkou teroristů a jasným signálem, že demokratizaci nelze v Iráku zastavit.

Prezident Bush slíbil, že se zasadí o co nejbezpečnější průběh voleb. Podle některých vlivných senátorů by ale k efektivnímu střežení volebních místností měli mít Američané v Iráku více než plánovaných 150 tisíc vojáků.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme