Bush a Javar pro dodržení termínu voleb v Iráku

Termín iráckých voleb by se neměl odkládat. V Bílém domě se na tom shodl prezident George Bush se svým iráckým protějškem Ghazím Javarem. Podle prezidenta Bushe bude svobodný Irák velkou porážkou teroristů. Irácký prezident Javar zdůraznil, že volby v Iráku musejí být v plánovaném termínu.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ghazí Javar a George Bush

Ghazí Javar a George Bush | Foto: EPA

Oba prezidenti sdílejí vizi jednotného, svobodného a mírového Iráku. George Bush se se svým iráckým hostem shodl na tom, že je nezbytné, aby se konaly volby v plánovaném termínu na konci ledna. Prezident Javar věří, že si Iráčané budou moci brzy vybrat své zástupce a vládnout si sami. Volby mají být porážkou teroristů a jasným signálem, že demokratizaci nelze v Iráku zastavit.

Prezident Bush slíbil, že se zasadí o co nejbezpečnější průběh voleb. Podle některých vlivných senátorů by ale k efektivnímu střežení volebních místností měli mít Američané v Iráku více než plánovaných 150 tisíc vojáků.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme