Bush a Merkelová nevylučují přijetí nových sankcí proti Íránu

Přijetí nových, tvrdších sankcí proti Íránu nevyloučili po svém dnešním jednání na zámku Meseberg u Berlína spolková kancléřka Angela Merkelová a americký prezident George Bush. Ten prohlásil, že ve sporu kolem íránského jaderného programu "jsou na stole všechny varianty řešení". Podle Merkelové je třeba pokračovat v diplomatickém úsilí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Angela Merkelová, George Bush

Angela Merkelová, George Bush | Zdroj: ČTK

Íránský režim podle Bushe může ukončit svou izolaci, pokud uposlechne výzev mezinárodního společenství.

"Zatím se Teherán i z pohledu vlastních obyvatel rozhodoval špatně," dodal šéf Bílého domu, který už několikrát naznačil i silovou možnost řešení sporu. To Německo vytrvale odmítá a chce dál kráčet cestou diplomacie.

Angela Merkelová nicméně nevyloučila, že pokud Írán nezareaguje na aktuální nabídky západních mocností, dá se očekávat přijetí dalších sankcí.

Kancléřka má prý při pohledu na íránskou společnost dojem, že "tlak na teheránský režim už nese ovoce". Írán se ale navzdory tlaku světových mocností zatím nehodlá vzdát programu na obohacování uranu.

Jiří Hošek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme