Bush: Atentátníky z Pakistánu najdu

Americký prezident George Bush slíbil, že pomůže najít atentátníky, kteří mají na svědomí včerejší útok na protestantský kostel v hlavním městě Pákistánu Islámábádu. Při atentátu zahynulo pět lidí včetně manželky a dcery amerického diplomata, přes 40 lidí bylo zraněno. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil, podezření však padá na islámské radikály, rozezlené podporou prezidenta Parvíze Mušarafa americké vojenské akci v Afghánistánu a jeho postupem proti domácímu islámskému extremismu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

G. Bush | Foto: ČTK/AP

"Jsem rozhořčen teroristickým útokem proti nevinným civilistům, k němuž došlo v Islámábádu. Rozhodně ho odsuzuji jako vraždu, která nemůže být nikým tolerována ani ospravedlněna," uvedl Bush v prohlášení zveřejněném v neděli v Bílém domě. "Budeme úzce spolupracovat s pákistánskou vládou, abychom zajistili předvedení útočníků před soud," dodal. Kromě Američanek byl při útoku zabit ještě jeden Pákistánec, jeden Afghánec a jedna zatím neidentifikovaná oběť. Nejméně pět dalších lidí je vážně zraněno, takže počet mrtvých může ještě vzrůst. Policie si není jistá, jestli se útočníkovi podařilo uprchnout nebo zda je mezi mrtvými či zraněnými.

Markéta Kaclová, Kateřina Pospíšilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme