Bush chce podpořit individuální úsilí

Republikán George Bush, který se podle všeho stane novým prezidentem USA, má pro své spoluobčany politický projekt, který vyzdvihuje individuální iniciativu. Bush předeslal, že svůj program hodlá financovat z rozpočtových přebytků, které by podle odhadů měly v příštích 10 letech dosáhnout 4,6 biliónu dolarů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pro předpokládaného nového nejvyššího státního představitele, který „důvěřuje jednotlivci, jsou přebytky penězi lidu“ a musejí se mu vrátit. Mezi Bushovými prioritami je směrovat polovinu přebytků na zajištění solventnosti důchodového systému, čtvrtinu na financování výdajů v sociální, vzdělávací a obranné oblasti a čtvrtinu na snížení daní.

Bushův projekt má umožnit šesti miliónům chudých rodin již neplatit daně. Sníží však také daňové zatížení nejbohatších rodin. V oblasti školství je pro větší odpovědnost a kontrolu státu. U důchodů počítá s částečnou privatizací systému a vytvořením soukromých důchodových fondů.

Bush je také nakloněn trestu smrti. V Texasu, kde je guvernérem, bylo v posledních letech popraveno nejvíce odsouzených k smrti ze všech amerických států, ve kterých byl v 70. letech nejvyšší trest obnoven.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme