Bush dnes ukončil návštěvu v Izraeli, hostitelé netají spokojenost

Americký prezident George Bush dnes prohlídkou biblických míst v Galileji ukončil návštěvu Izraele a palestinských území. Jeho hostitelé netají s návštěvou spokojenost. Všechno, o čem ho chtěli přesvědčit, se jim podařilo. A Bush navíc vůči židovskému státu nevznesl žádné nové požadavky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

George Bush | Foto: Alexandr Pícha

George Bush prohlásil, že Izrael musí ukončit okupaci a naznačil, že palestinští uprchlíci by měli mít možnost usadit se ve svém nově vzniklém státě. Šlo o velmi silná slova, která ve světě vyvolala dojem amerického tlaku na Izrael.

Jak ale Českému rozhlasu řekl mluvčí izraelského premiéra Olmerta Mark Regev, židovský stát s Bushovým projevem žádný problém nemá:

"My ten rámec, který stanovil, přijímáme. Věříme, že může být základem pro další postup kupředu. V těchto mezích také chceme dál jednat s Palestinci."

Spokojenost Izraele vlastně koresponduje s názorem palestinské veřejnosti, že Spojené státy nikdy Izrael k zásadním ústupkům tlačit nebudou.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme