Bush je přesvědčen o úspěchu ve válce s terorismem

Prezident Spojených států George Bush je přesvědčen, že spojenci ve válce s terorismem uspějí. V pravidelném rozhlasovém poselství k Američanům vyjádřil hlubokou úctu britskému lidu, čelícímu vražedným bombovým útokům.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

George Bush

George Bush | Zdroj: ČTK

Američané nepřestávají připravovat své letní cesty do Evropy a Londýnu se nechtějí vyhýbat. O tom, že teroristé někde v Evropě nebo v Americe udeří v budoucnu znovu, ale nepochybují.

Senátor John McCain se shoduje s prezidentem Bushem, že je třeba pokračovat v protiteroristické ofenzívě. Geroge Bush řekl: "Budeme potírat teroristy v cizině, abychom jim nemuseli čelit na vlastním území. Budeme nadále ničit jejich týlové základny a zbavovat je podpory zločineckých států."

Prezident Bush vyjádřil přesvědčení, že teroristé neuspějí ve své snaze otřást vůlí světa po svobodě. "Teroristé nemohou zničit naši vůli. Spojené státy a spojenci budou postupovat s rozhodností, protože víme, že v tomto boji jde o budoucnost civilizace, že věc svobody nakonec zvítězí," řekl už z Washingtonu po návratu ze summitu G8 ve Skotsku. Dodal, že svobodný svět o tuto válku nestál, ale vyhraje ji.

Miroslav Konvalina, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme