Bush je přesvědčen o úspěchu ve válce s terorismem

Prezident Spojených států George Bush je přesvědčen, že spojenci ve válce s terorismem uspějí. V pravidelném rozhlasovém poselství k Američanům vyjádřil hlubokou úctu britskému lidu, čelícímu vražedným bombovým útokům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

George Bush | Foto: ČTK/EPA

Američané nepřestávají připravovat své letní cesty do Evropy a Londýnu se nechtějí vyhýbat. O tom, že teroristé někde v Evropě nebo v Americe udeří v budoucnu znovu, ale nepochybují.

Senátor John McCain se shoduje s prezidentem Bushem, že je třeba pokračovat v protiteroristické ofenzívě. Geroge Bush řekl: "Budeme potírat teroristy v cizině, abychom jim nemuseli čelit na vlastním území. Budeme nadále ničit jejich týlové základny a zbavovat je podpory zločineckých států."

Prezident Bush vyjádřil přesvědčení, že teroristé neuspějí ve své snaze otřást vůlí světa po svobodě. "Teroristé nemohou zničit naši vůli. Spojené státy a spojenci budou postupovat s rozhodností, protože víme, že v tomto boji jde o budoucnost civilizace, že věc svobody nakonec zvítězí," řekl už z Washingtonu po návratu ze summitu G8 ve Skotsku. Dodal, že svobodný svět o tuto válku nestál, ale vyhraje ji.

Miroslav Konvalina, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme