Bush má jasno o nové vládě USA

K rychlým krokům ohledně jmenování nové americké vlády je připraven republikánský kandidát George W. Bush, který prohlásil vítězem prezidentských voleb. Vyplynulo to z dnešní schůzky Bushe s jeho poradcem pro sestavení nové administrativy Andrewem Cardem v texaském Austinu. Podle zdroje z tábora republikánů je Bush odhodlán jednat i přesto, že jeho soupeř Albert Gore právně zpochybnil výsledky voleb na Floridě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jedním z prvních úkonů by mělo být jmenování generála Colina Powella ministrem zahraničí, konstatoval republikánský zdroj. Bush už v průběhu předvolební kampaně veřejně avizoval, že Powell bude členem jeho týmu. Jeho oficiální jmenování lze však prý očekávat až koncem příštího týdne, kdy se začne vyjasňovat na americkém povolebním politickém nebi.

„Máme několik výborných nápadů. V několika oblastech bychom mohli postupovat velmi rychle,“ uvedl Bushův kandidát na viceprezidentský úřad Richard Cheney v rozhovoru pro pořad Today televizní stanice NBC. Zároveň naznačil, že k žádnému oficiálnímu jmenování nedojde dříve než příští týden.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme