Bush možná sám odsouhlasí nominaci Boltona na velvyslance v OSN

Bílý dům signalizuje, že prezident Bush zřejmě využije prázdniny v Kongresu, které právě začaly, a sám odsouhlasí nominaci Johna Boltona na amerického velvyslance v OSN.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

George Bush | Foto: AFP

Senát doposud prezidentovu volbu vytrvale blokoval. Washington potřebuje vyslat svého oficiálního zástupce do New Yorku ještě před zářijovým světovým summitem o reformě OSN a zasedáním Valného shromáždění.

Prezidentu Bushovi umožňuje zákon odsouhlasit nominovaného v době, kdy má Kongres prázdniny. V tom případě by se stal John Bolton alespoň dočasně do ledna roku 2007 velvyslancem při OSN. O jeho dalším osudu by pak rozhodl Kongres v novém složení.

Mluvčí Bílého domu Scot McClellan upozornil, že post je třeba zaplnit velmi rychle a že prezident může této pravomoci využít a obejít tak opoziční Demokraty a některé Republikánské zákonodárce, kteří už řadu týdnů s prezidentovou volbou nesouhlasí, protože Boltona považují za příliš kontroverzní osobnost.

Miroslav Konvalina, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme