Bush navrhne legalizovat práci přistěhovalců

Prezident George Bush dnes navrhne změny v imigrační politice Spojených států. Očekává se, že díky nim tak bude pro přistěhovalce jednodušší, získat pracovní povolení. Návrh počítá s tím, že milióny ilegálních přistěhovalců budou moci zůstat v zemi tak dlouho, dokud je bude chtít někdo zaměstnat. Cizinec s pracovním vízem tak získá mnohonásobný vstup do Spojených států.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

supermarket | Foto: Bohouš Tečka

Přestože si změnami v imigrační politice hodlá prezident Bush naklonit především hispánské voliče, zatím od nich sklízí jen kritiku. Vadí jim, že cizinci budou moci v USA sice pracovat, ale nedostanou žádnou šanci na to, aby mohli ve Spojených státech natrvalo zůstat.

Profitovat z Bushova návrhu ale budou zaměstnavatelé, kteří přestanou porušovat zákony, budou-li moci legálně cizince zaměstnat. Tím pádem ale přijdou o práci američtí občané, protože jsou pro firmy mnohem dražší než přitěhovalci. Prosadit změny tak pro George Bushe nebude lehký úkol, neboť americká ekonomika se už nyní potýká s vysokou nezaměstnaností.

Markéta Kaclová, Eva Hanzlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme