Bush navštívil hurikánem poznamenanou Floridu

Americký prezident George Bush je na Floridě vzpamatovávající se z následků hurikánu Wilma. Ten se v pondělí přehnal přes nejlidnatější část státu a zanechal škody, které pojišťovny řadí mezi deset nejdražších hurikánů v historii. Deset je také obětí, které si hurikán Wilma na Floridě vyžádal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

následky hurikánu Wilma | Zdroj: ČTK

Prezident Bush přiletěl na Floridu ve chvíli, kdy už doznívá rozčarování nad pomalou reakcí tamních úřadů. Lidé tam od pondělí stály dlouhé fronty na led, vodu a pohonné hmoty. Odpovědnost na sebe vzal guvernér státu Florida Jeb Bush, který je mladším bratrem prezidenta Bushe.

Zároveň ale obyvatelům Miami, Ford Lauderdale a West Palm Beach připomněl, že byli včas varování a mohli se v předstihu na příchod smršti lépe připravit. Prezident Bush navštíví Národní hurikánové centrum na Floridě. Wilma byla 21. bouří během zatím nejhorší zaznamenané hurikánové sezóny v Severní Americe.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme