Bush obhajoval přítomnost Američanů v Iráku

Po včerejším obvinění hlavního poradce amerického viceprezidenta Lewise Libbyho ve věci odhalení identity agentky CIA se prezident Bush uchýlil do svého víkendového sídla v Camp Davidu. Předtím však nahrál svůj pravidelný rozhlasový projev. Obrátil se v něm na obyvatele a opět je přesvědčoval, že přítomnost amerických vojáků v Iráku je nezbytná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

George Bush

George Bush | Zdroj: ČTK

Prezident Bush se obrátil na Američany se žádostí o podporu v čase, kdy stále více lidí mluví o tom, že válka v Iráku nestojí za to. Spojené státy ztratily v Iráku už dva tisíce vojáků.

Okolo Iráku se točí i skandál s prozrazením identity agentky CIA. Lewis Libby byl jednou z klíčových postav Bushovy administrativy, pokud šlo o obhajování nutnosti vojenské invaze do Iráku. Když diplomat Joseph Wilson kritizoval prezidenta, že o iráckých zbraních hromadného ničení neříká Američanům pravdu, Bílý dům se pustil do protiofenzivy. Výsledkem bylo prozrazení identity Wilsonovy manželky Valerie Plameové.

Mnozí političtí analytici vzkazují prezidentovi, že pokud se chce dostat z problémů, měl by včerejší den považovat za budíček. Každý ve Washingtonu nyní čeká, jaký bude prezidentův následující krok.

Olga Baková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme