Bush obvinil Sýrii z destabilizace Libanonu

Organizace spojených národů doporučila Sýrii, aby lépe spolupracovala s mezinárodním týmem při vyšetřování atentátu v Libanonu. Detlev Mehlis, šéf vyšetřovací komise OSN, která se zabývá atentátem na bývalého libanonského premiéra Rafíka Harírího, žádá také lepší ochranu svých vyšetřovatelů před těmi, kteří je zastrašují.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Detlev Mehlis na zasedání OSN (vlevo sedící)

Detlev Mehlis na zasedání OSN (vlevo sedící) | Foto: AFP

Prezident Bush obvinil Sýrii z destabilizace Libanonu a z podpory teroristů. Vyzval Radu bezpečnosti, aby pohnala Damašek k odpovědnosti. George Bush je přesvědčen, že Sýrie dovoluje teroristům, aby její území využívali jako základnu k útokům vůči Iráku. Od počátku války v březnu 2003 ztratily Spojené státy v Iráku už dva tisíce vojáků.

Sýrie je podle Bílého domu také útočištěm palestinských teroristických organizací. Prezident Bush při vystoupení na letecké základně ve Washingtonu připomněl OSN, že schválilo silnou rezoluci o terorismu a teď musí podle toho jednat.

V pondělí se sejdou ministři zahraničí zemí Rady bezpečnosti OSN a společně se pokusí najít cestu, jak přinutit Sýrii ke spolupráci.

Miroslav Konvalina, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme