Bush oznámí své první ministry

Designovaný americký prezident George Bush dnes oznámí jména prvních členů své vlády. Pozorovatelé především očekávají, že na svém ranči ve státu Texas představí penzionovaného generála Colina Powella jako nového ministra zahraničí. V době, kdy prezidentský úřad zastával Bushův otec, byl Powell jako šéf sboru náčelníků štábů velitelem ve válce v Perském zálivu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve Washingtonu spekulují politici a novináři o tom, kdo by mohl dostat který úřad, a zda Bush povolá do vlády demokraty, ženy a zástupce menšin. Sám Bush po dramatickém právním souboji o výsledky prezidentských voleb naznačil, že výběrem členů své vlády bude chtít přispět ke smíření mezi republikány a demokraty.

Pokud by se Bush na demokraty obrátil, nejspíše by byl první osobností z jejich řad senátor ze státu Louisiana John Breaux. Už včera Breaux přijel na Bushův ranč. Tento senátor by mohl být nejspíše ministrem energetiky. Podle pozorovatelů však Breaux se vstupem do vlády váhá, protože straničtí kolegové na něho naléhají, aby ze Senátu neodcházel, neboť jeho nástupcem by pravděpodobně byl republikán.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme