Bush poděkoval vojákům za jejich misi v Iráku

Prezident USA George Bush poděkoval na základně americké námořní pěchoty v Kalifornii vojákům za jejich působení v Iráku. Na základně Camp Pendelton se zároveň optimisticky vyjádřil k budoucnosti Iráku. Ve stejné době se ale ve Spojených státech rozproudila diskuse o tom, zda americká vláda nevidí nadcházející irácké volby a tamní bezpečnostní situaci v příliš růžových barvách. Po Washingtonu totiž kolují pesimističtější zprávy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

George Bush mezi vojáky | Foto: ČTK/AP

Prezident Bush řekl, že nadcházející volby v Iráku budou znamenat porážku odpůrců demokracie. A budou inspirací pro další země na Blízkém východě. Svobodný Irák je podle George Bushe důležitým vítězstvím v boji proti terorismu.

Jeho slova ale nekorespondují s názorem velitelů CIA v Iráku, kteří v tajné zprávě uvádějí, že situace v Iráku se v nejbližším období pravděpodobně nezlepší. Analytici očekávají, že se situace v Iráku dokonce zhorší, pokud nebude mít nová irácká vláda větší autoritu a nezlepší se stav ekonomiky.

Obsah pesimistické zprávy zveřejnily newyorské Timesy, Bílý dům to nekomentoval.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme