Bush poděkoval vojákům za jejich misi v Iráku

Prezident USA George Bush poděkoval na základně americké námořní pěchoty v Kalifornii vojákům za jejich působení v Iráku. Na základně Camp Pendelton se zároveň optimisticky vyjádřil k budoucnosti Iráku. Ve stejné době se ale ve Spojených státech rozproudila diskuse o tom, zda americká vláda nevidí nadcházející irácké volby a tamní bezpečnostní situaci v příliš růžových barvách. Po Washingtonu totiž kolují pesimističtější zprávy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

George Bush mezi vojáky | Zdroj: ČTK

Prezident Bush řekl, že nadcházející volby v Iráku budou znamenat porážku odpůrců demokracie. A budou inspirací pro další země na Blízkém východě. Svobodný Irák je podle George Bushe důležitým vítězstvím v boji proti terorismu.

Jeho slova ale nekorespondují s názorem velitelů CIA v Iráku, kteří v tajné zprávě uvádějí, že situace v Iráku se v nejbližším období pravděpodobně nezlepší. Analytici očekávají, že se situace v Iráku dokonce zhorší, pokud nebude mít nová irácká vláda větší autoritu a nezlepší se stav ekonomiky.

Obsah pesimistické zprávy zveřejnily newyorské Timesy, Bílý dům to nekomentoval.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme