Bush podepsal reformu tajných služeb

Americký prezident George Bush dnes ve Washingtonu podepsal zákon o reformě tajných služeb. Jde o nejradikálnější změnu fungování zpravodajských agentur za posledních 50 let. Zákon předtím velkou většinou schválily obě komory amerického Kongresu, nebýt ale nátlaku příbuzných obětí 11. září, rodil by se daleko pomaleji.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

CIA

Sněmovna reprezentantů a Senát se dlouho nemohly shodnout na jediné verzi nového zákona o vytvoření národního protiteroristického centra a pozice ředitele všech nevojenských zpravodajských agentur. Bílý dům považuje spěšné schválení zákona za první výrazný povolební úspěch prezidenta George Bushe.

Ten před podpisem zákona zdůraznil, že lidé odpovědní za obranu Ameriky musejí mít ty nejlepší informace pro své rozhodování. Zákon má také vést ke zpřísnění vydávání řidičských průkazů a umožnit během pěti let nábor 10 tisíc nových příslušníků pohraniční stráže.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme