Bush pokračuje v přesvědčování

Americký prezident pokračuje ve své přesvědčovací kampani o nebezpečnosti Iráku. George Bush dnes vystoupí s televizním projevem k národu. Ve Spojených Státech se začínají objevovat hlasitější projevy nesouhlasu s přípravami na konflikt s Irákem. Přímo úměrně s tím, jak americký Kongres dospívá k tomu, že dá prostřednictvím rezoluce prezidentu Bushovi volnou ruku k zahájení operace proti Iráku, narůstají protiválečné aktivity v různých koutech Spojených Států. Na západním pobřeží byla několika tisícová demonstrace v Portlandu ve státě Oregon.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident George W. Bush | Foto: White House

Americký prezident po dnech strávených s otcem Georgem Busem starším, který se se Saddámem Husajnem potýkal v roli prezidenta před více než 10 lety, připravuje v Bílém domě projev, který má znovu rozdmýchat válečnou kampaň. Už během víkendu upozorňoval Bush spoluobčany na to, že válka s Irákem může být nezbytná. Saddáma Husajna poprvé nazval chladnokrevným zabijákem.

Odpůrci války se sešli i v texaském Austinu a v Manchesteru ve státě New Hamshire. Víkendová pacifistická shromáždění měli klidný ráz. Prezident Bush mezitím pokračuje pří různých příležitostech v líčení hrůz, které Ameriku a svět čekají pokud nebude rychle smeten diktátorský režim Saddáma Husajna. Bush před pondělním televizním projevem k národu, varoval, že válka může být nevyhnutelná. Podle amerického prezidenta nebezpečí ze strany Iráku je velké, narůstá a jeho administrativa je připravena pokud Irák nesplní mezinárodní požadavky, použít sílu. Nebudeme vyjednávat, není o čem mluvit, řekl Bush o víkendu před příznivci republikánské strany v New Hamsphire.

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme