Bush přednese poselství o stavu unie

Americký prezident George Bush se připravuje na tradiční projev s poselstvím o stavu unie. Hlavním tématem letošní zprávy bude zřejmě důchodová reforma. Bush se také chystá požádat Američany o trpělivost a o další desítky miliard na dokončení mise v Iráku. Tradičním poselstvím americký prezident naváže na svůj nedávný inaugurační projev, ve kterém slíbil potírání tyranie a šíření demokracie ve světě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

G. Bush s maželkou Laurou | Foto: EPA

Prezident Bush chce přesvědčit mladší Američany, že ani je nebude mít v důchodu kdo živit, pokud neprosadí už dnes částečnou privatizaci penzijního systému.

První dáma Spojených států Laura Bushová televizi CNN řekla, že prezident bude mluvit o tom, jak zachovat životaschopný důchodový systém.

V zahraniční části poselství prezident označí nedělní irácké volby za historický krok, slíbí, že Spojené státy svůj úkol v Iráku dokončí, ale nevyhoví demokratům, kteří žádají časový plán stahování amerických jednotek.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme