Bush přednese poselství o stavu unie

Americký prezident George Bush se připravuje na tradiční projev s poselstvím o stavu unie. Hlavním tématem letošní zprávy bude zřejmě důchodová reforma. Bush se také chystá požádat Američany o trpělivost a o další desítky miliard na dokončení mise v Iráku. Tradičním poselstvím americký prezident naváže na svůj nedávný inaugurační projev, ve kterém slíbil potírání tyranie a šíření demokracie ve světě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

G. Bush s maželkou Laurou | Foto: EPA

Prezident Bush chce přesvědčit mladší Američany, že ani je nebude mít v důchodu kdo živit, pokud neprosadí už dnes částečnou privatizaci penzijního systému.

První dáma Spojených států Laura Bushová televizi CNN řekla, že prezident bude mluvit o tom, jak zachovat životaschopný důchodový systém.

V zahraniční části poselství prezident označí nedělní irácké volby za historický krok, slíbí, že Spojené státy svůj úkol v Iráku dokončí, ale nevyhoví demokratům, kteří žádají časový plán stahování amerických jednotek.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme