Bush půjde do boje o Bílý dům opět s Cheneym

Americký prezident George Bush přijíždí do New Yorku, aby tam na vrcholícím sjezdu republikánů v Madison Square Garden přijal oficiální nominaci své strany do voleb. Ty se ve Spojených státech konají už za dva měsíce, a Bushovi v nich bude po boku opět stát viceprezident Dick Cheney.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dick Cheney | Foto: EPA

Nenaplnily se spekulace politologů, že George Bush si na druhé funkční období vybere jiného viceprezidenta. Dick Cheney zůstává druhým nejvlivnějším mužem americké vlády i přesto, že přiměl prezidenta zaútočit na Irák, kde pak získala mamutí zakázky firma Halliburton, kterou dříve vedl. Cheney zůstává mužem v pozadí, který mnoho nemluví, ale jeho slova mají váhu a hýbají americkou vládou.

Prezident Bush promluví na sjezdu republikánů až zítra, ale už dnes se setká ve čtvrti Queens s newyorskými hasiči. Raritou republikánského sjezdu se stane dnešní hlavní projev v podání demokrata Zella Millera, který ze stejné tribuny v Madison Square Garden podpořil v roce 1992 Billa Clintona.

Miroslav Konvalina, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme