Bush rezignoval na přepočet hlasů v Iowě

Republikánský kandidát na amerického prezidenta George Bush rezignoval na přepočítávání hlasů, ve středozápadním státě Iowa, kde bylo dosaženo velmi těsného výsledku. „Aby udělal, co je v jeho silách pro zajištění spravedlivosti, přesnosti a definitivnosti těchto voleb, guvernér Bush rozhodl, že naše kampaň nebude usilovat o přepočítání těsného výsledku hlasování v Iowě,“ prohlásil dnes šéf Bushovy předvolební kampaně Don Evans na tiskové konferenci v texaském Austinu.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Iowě, za kterou ve sboru 270 volitelů při prezidentských volbách hlasuje sedm zástupců, vede demokratický kandidát Al Gore před Bushem podle posledních údajů o 4000 hlasů. Iowa se ovšem co do významu nemůže srovnávat s Floridou, kde Bush vede před Gorem o pouhých 300 hlasů; zde vítěz získá hlasy 25 místních volitelů.

Evans informoval, že Bushovi stoupenci v Iowě požadovali přepočítání hlasů, avšak Bush prý na to rezignoval v zájmu ukončení voleb. Evans potvrdil Bushovo stanovisko proti ručnímu přepočítávání hlasů v okrscích na Floridě, kde mají výraznou převahu demokraté. Stejný postoj má prý i vůči ručnímu přepočítávání v celostátním měřítku, které označuje za „selektivní a nepřesné“.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme