Bush se odvolá proti rozhodnutí floridskému soudu

Prezidentský kandidát republikánů George Bush se odvolá proti rozhodnutí floridského nejvyššího soudu, který nařídil ruční přepočítání sporných hlasů ve všech 67 volebních obvodech tohoto státu. Odvolání proti soudnímu nařízení oznámil v pátek večer Buishovým jménem jeho právní zástupce a bývalý ministr zahraničí James Baker. Ten upozornil, že republikáni nemají jinou volbu než se opět obrátit k Nejvyššímu soudu USA. „Už jsme příslušnou proceduru zahájili,“ řekl Baker.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zklamaný Baker kritizoval rozhodnutí floridského nejvyššího soudu a nepřímo i demokratického kandidáta Alberta Gorea. Právní tahanice jsou podle něj důsledkem snah kandidáta, který „chce zvrátit výsledek prezidentských voleb“.

Jeho demokratický protikandidát Gore naproti tomu ústy šéfa své volební kampaně Williama Daleye označil rozhodnutí floridského nejvyššího soudu za „významné vítězství“ na cestě do Bílého domu. Gore bude respektovat výsledky nového přepočítávání hlasů nařízeného floridským soudem, řekl Daley a zároveň vyzval politiky, aby „respektovali vůli floridských voličů“.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme