Bush se sejde s britskou královnou

Britská policie začala vztyčovat betonové zátarasy před londýnským sídlem královny Alžběty II., které jsou jedním z množství bezpečnostních opatření připravovaných v souvislosti s dnešním příletem amerického prezidenta George Bushe do Británie. První zkouškou policistů se stal protest osamělé demonstrantky, která vyšplhala na šestimetrovou bránu Buckinghamského paláce, kde rozvinula americkou vlajku obrácenou vzhůru nohama s nápisem "Alžběta Windsorská a spol. On není vítán."

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Buckinghamský palác v Londýně | Foto: Vlastimil Hankus

Svůj protest známá protijaderná aktivistka ukončila po dvou hodinách, kdy byla odvezena v policejním antonu. Britská policie v obavách před teroristickým útokem rozmístila posily na letištích a u přístavišť trajektů, zatímco v londýnských ulicích byly vybudovány zábrany, u nichž jsou řidiči zastavováni a prohledáváni.

Proti americkému prezidentovi se chystají v Londýně protestovat v následujících dnech desetitisíce nespokojenců. Organizátoři demonstrací dosáhli v pondělí vítězství, když policie povolila, aby trasa jejich čtvrtečního protestního průvodu vedla kolem klíčových vládních budov, kde by měl Bush strávit část dne.

Markéta Kaclová, Jitka Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme