Bush slíbil podporu ve stíhání pachatelů atentátů v Iráku a Jordánsku

Spojené státy odsoudily teroristické útoky Al-Káidy v Iráku a obávají se vyostření situace ve spojeneckém Jordánsku. Prezident George Bush nazval bombové útoky na hotely barbarskými akty a slíbil pomoc Spojených států při stíhání těch, kdo jsou za napadení nevinných lidí odpovědní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

George Bush | Zdroj: ČTK

Prezident Bush, který se dnes v Bílém domě setkává se svým jemenským protějškem, si uvědomuje, že každý takový teroristický útok ukazuje děsivou krutost teroristů a velkou daň, kterou za ní platí civilizovaná společnost.

Washington považuje Ammán za klíčového spojence ve válce s terorem. Ministryně zahraničí Condoleezza Riceová se rozhodla nic neměnit na svých plánech a je na cestě do Bahrajnu, kde bude konference o demokratizaci Blízkého východu.

Navštíví také Saudskou Arábii, Izrael a palestinská území, a to předtím než se připojí k prezidentu Bushovi na oficiálních návštěvách Číny a Mongolska.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme