Bush slíbil zvýšení finanční pomoci pro Afriku

Americký prezident George Bush slíbil zdvojnásobení pomoci pro Afriku, požaduje však změnu myšlení afrických lídrů. Bush v projevu ve Washingtonu, který předchází summitu zemí G 8 příští týden ve Skotsku, naznačil, jaké postoje se chystá reprezentovat na jednáních, která se mají zabývat pomocí Africe.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

George Bush | Zdroj: ČTK

Prezident Bush vyzval africké příjemce rozvojové pomoci, aby byli nejen příjemci šeků, ale stali se i partnery, kteří hrají hlavní roli v efektivním využívání poskytované pomoci. Připomněl, že během jeho působení se pomoc Africe ztrojnásobila a prosazuje další zdvojnásobení v následujících letech. Dobrá vůle je ale podmíněna viditelnými výsledky na africké straně.

Americká vláda chce také výrazně pomoci patnácti zemím subsaharské Afriky v boji s malárií. Kritici upozorňují, že by finanční podpora neměla být utracena na mezinárodních konferencích, ale za sítě proti komárům, léky a insekticidy.

Manželé Bushovi plánují červencovou návštěvu Saudské Arábie, Tanzanie a Rwandy, kde budou propagovat úsilí v boji proti AIDS, práva žen a důležitost vzdělávání.

Miroslav Konvalina, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme