Bush slíbil zvýšení finanční pomoci pro Afriku

Americký prezident George Bush slíbil zdvojnásobení pomoci pro Afriku, požaduje však změnu myšlení afrických lídrů. Bush v projevu ve Washingtonu, který předchází summitu zemí G 8 příští týden ve Skotsku, naznačil, jaké postoje se chystá reprezentovat na jednáních, která se mají zabývat pomocí Africe.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

George Bush | Foto: ČTK/EPA

Prezident Bush vyzval africké příjemce rozvojové pomoci, aby byli nejen příjemci šeků, ale stali se i partnery, kteří hrají hlavní roli v efektivním využívání poskytované pomoci. Připomněl, že během jeho působení se pomoc Africe ztrojnásobila a prosazuje další zdvojnásobení v následujících letech. Dobrá vůle je ale podmíněna viditelnými výsledky na africké straně.

Americká vláda chce také výrazně pomoci patnácti zemím subsaharské Afriky v boji s malárií. Kritici upozorňují, že by finanční podpora neměla být utracena na mezinárodních konferencích, ale za sítě proti komárům, léky a insekticidy.

Manželé Bushovi plánují červencovou návštěvu Saudské Arábie, Tanzanie a Rwandy, kde budou propagovat úsilí v boji proti AIDS, práva žen a důležitost vzdělávání.

Miroslav Konvalina, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme